FUJI-TIP #6 – Proč mi nejde blesk?

Není vyjímkou, že narazíte na nemožnost používat blesk a je jedno jestli je umístěn v sáňkách fotoaparátu nebo se ho snažíte odpálit odpalovačem. Při aktivací Quick menu se volba nastavení blesku tváří jako nedostupná. Pokud jste poprvé v ateliéru a nebo chcete používat blesky v terénu, tak vás to může slušně potrápit – pokud ovšem nevíte kam sáhnout.

Proč se tak děje? 

Funkce odpalování blesku se přímo vylučuje s některými funkcemi, které Fujifilm nabízí. Máte-li je aktivní, tak vám blesk nebude vůbec fungovat. 

Jaké funkce vylučují blesk z chodu? 

16 Mpix = nejčastější příčinou je zapnutá funkce „tichý režim“ nebo elektronická závěrka (při zapnuté el. závěrce není možné synchronizovat blesk). Dále zapnutá funkce panorama. Tichý režím naleznete MENU – KLÍČ 1 – TICHÝ REŽIM 

24 Mpix = nejčastější příčinnou je zapnutá elektronická závěrka nebo panorama 

 

NÁŠ TIP

Vždy si v klidu před focením s blesky zkontrolujte své nastavení fotoaparátu a funkčnost blesku popřípadě odpalovače. Pokud se zdá, že je vše v pořádku, ale blesky stále nefungují, tak je v terénu snazší vyresetovat fotoaparát, protože při součinnosti několika funkcí se problém poměrně těžce hledá.

Pokud hledáte intuitivní řešení blesků, které 100% pracují s Fujifilmem, tak se můžete zaměřit na produkty GODOX a NISSIN.

Sdílejte:
Facebook