FUJI-TIP #22 – Zvětšování/zmenšování velikosti zobrazovací plochy hledáčku

Název dnešního FUJI-TIPu může být poněkud zavádějící, protože tato funkce se velmi těžko popisuje jen v pouhých heslech. Modely GFX, X-H1, X-T2 a X-T1 jsou opatřeny doopravdy velkými elektronickými hledáčky, které jsou velmi komfortní. Bohužel jejich uložení může být komplikované pro lidi, kteří nosí brýle. Může nastat situace, kdy kombinace hluboké očnice a brýlí způsobuje „vinětaci“ obrazu.

Fujifilm zobrazuje 100% obrazu z čipu, ale kombinace popsaná výše může způsobit, že je velký hledáček méně komfortní. Naštěstí tuto situaci Fujifilm vyřešil funkcí DISP/BACK. 

 

NÁŠ TIP

Pokud vám nevyhovuje zobrazení obrazu od „kraje do kraje“ tak můžete využít přepínače DISP/BACK. Budete-li mít fotoaparát na oku a stisknete opakovaně toto tlačítko, tak se změní zobrazení obrazu v hledáčku. Živý náhled fotografie se trochu zmenší a hodnoty v hledáčku jako třeba kompenzace expozice apod. se posunou do černého rámečku. Fyzicky se nezmění velikost EVF, ale pouze se změnší obraz na kterém je zobrazována fotografie. Efekt to je stejný, jako dát kolem fotografie černý rámeček a tím ji trochu zmenšit.

Sdílejte:
Facebook